Personální agentura působí na principu úřadu práce, jde však o komerční instituci. Vyhledává lidem práci a zároveň shání zaměstnance pro zaměstnavatele.

Personální agentury při vyhledávání zaměstnanců využívají tři různé postupy – přímé vyhledávání, využití databází, inzerce pracovních pozic. Samozřejmě tyto postupy může kombinovat.

Uchazeč se u personální agentury registruje, na základě čehož mu jsou nabízené práce vhodné pro něj. Pokud se taková najde, probíhá pohovor v personální agentuře a poté je případně poslán do firmy, kde se má o místo ucházet. Někdy celý pracovní pohovor probíhá v personální agentuře. To záleží na dohodě mezi agenturou a zaměstnavatelem a na rozsahu služeb, které organizace nabízí.

Při hledání vhodné personální agentury se vždy snažte o organizaci zjistit co nejvíce informací. Liší se svou kvalitou, územním a profesním rozsahem, nabízenými službami atd. Pokud hledáte personální agentury v praze, hledejte pod klíčovým slovem personální agentura praha.

Pokud vše proběhne úspěšně a firma zaměstnance přijme, podepíše s ním pracovní smlouvu a dotyčný pracuje pro společnost. Kromě toho ještě existuje agenturní zaměstnávání, což znamená, že jedinec zůstává zaměstnancem agentury. Toho využívají především společnost mající požadavky na velké množství pracovníků na méně kvalifikované činnosti, zpravidla jde o činnost na nějakou určitou dobu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.