Brigády v zahraničí jsou lákavé, protože nabízejí atraktivní výdělky. To, co byste si v České republice vydělávali několik měsíců, máte v zahraničí za několik málo týdnů. Tedy alespoň v případě, že si vyberete vhodnou zemi i konkrétní brigádu.

Při sjednávání letní brigády v zahraničí si však dejte pozor na podvodníky. Vždy spolupracujete pouze s pracovními agenturami, které mají pro provozování své činnosti povolení od Ministerstva práce ČR.

Před začátkem spolupráce s konkrétní pracovní agenturou se zajímejte o to, co všechno vám agentura zajistí, a co si budete muset zařídit sami. To se týká především ubytování a stravování, placení zdravotního a sociálního pojištění atd.

Kromě podvodníků si dejte pozor na to, abyste splnili všechny náležitosti. Pokud se rozhodnete pracovat v zemích Evropské unie, nebude potřebovat pracovní povolení stejně jako v Norsku či na Islandu. Bez pracovního povolení se naopak neobjedete, chcete-li pracovat v USA, Kanadě či Austrálii. V Kanadě budete potřebovat i pracovní vízum.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.