Pracovní agentury se soustřeďují na vyhledávání zaměstnání pro fyzické osoby, zaměstnanců pro zaměstnavatele a také zaměstnávají fyzické osoby za účelem výkonu práce pro uživatele.

Pro fyzickou osobu vyhledává personální agentura proplusco zaměstnání tak, že uchazeče zastupuje, hledá mu práci, případně mu pomáhá i s dalšími úkony souvisejícími s touto činností.

Agentury práce oslovují i zaměstnavatelé hledající zaměstnance. V rámci této činnosti agentury konzultují se zaměstnavatelem jeho představu, poté vyhledávají vhodné pracovníky ve svých databázích, na internetu a dalšími způsoby. Pro zaměstnavatele také zajišťují konzultační schůzky, testování, kontrolu referencí a poté zpravidla přenechávají konečný výběr na klientovi.

Při třetí formě (zaměstnávání fyzických osob za účelem výkonu práce pro uživatele) se zájemce o práci nestává zaměstnancem ve firmě, ale zůstává zaměstnancem agentury.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.